Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

zagrożenie koronawirusem

                           STAN NA DZIEŃ 14.03.2020R. GODZ. 14:00
                                      STAN MOŻE ULEC ZMIANIE                      
                  Zielonka dnia 14.03.2020r.

Szanowni Pacjenci  

w związku z  wprowadzonym przez  Ministra Zdrowia stanem wyjątkowego zagrożenia epidemicznego w Polsce, w trosce o zdrowie Naszych Pacjentów
od 16.03.2020r. na okres 14 dni wprowadzona zostaje zmiana organizacji
przyjęć pacjentów .

Wprowadzone zmiany mają na celu zminimalizowanie  ewentualności  zamknięcia placówki .

 Osobiste zgłoszenie się pacjenta z podejrzeniem zakażenia koronawirusem spowoduje zamknięcie Przychodni dla WSZYSTKICH pacjentów. W przypadku potwierdzenia zakażenia u chorego wszyscy pracownicy i pacjenci mający kontakt z zakażonym zostaną bezwzględnie poddani 14-dniowej  kwarantannie – placówka nie będzie udzielać świadczeń.

Na dzień 14.03.2020r. placówka nie dysponuje informacją  jak zostanie zorganizowana opieka nad pozostałymi pacjentami w przypadku jej zamknięcia z powodu 14 dniowej kwarantanny.

  1. Pacjenci zgłaszający się osobiście do Przychodni z uwagi na konieczność zachowania bezpieczeństwa – są zobowiązani do wypełnienia ankiety wstępnej kwalifikacji

  2. Przed wejściem do Przychodni należy zdezynfekować dłonie przy pomocy środków umieszczonych w dozownikach przy wejściu. 

  3. Wprowadzona została  możliwość skorzystania z  PORADY TELEFONICZNEJ  zarówno Lekarza Rodzinnego jak i lekarzy z niektórych Poradni Specjalistycznych  – ocena wyników badań, konsultacje schorzeń przewlekłych, konsultacje pacjentów z objawami infekcji, kontynuacja recept na leki stałe.  Na Poradę Telefoniczną  pacjent zapisuje się dzwoniąc do rejestracji . 

Pracownicy Rejestracji poinformują o : rodzaju poradni ( w tym o konkretnymlekarzu ), która udzielaporady telefonicznej, terminie, w jakim oddzwoni do pacjenta lekarz (data i godzina). Lekarz w trakcie rozmowy telefonicznej oceni na podstawie wywiadu stan chorego oraz ewentualną konieczność zgłoszenia się chorego osobiście do Przychodni.

  1. Laboratorium   będzie  nieczynne

  2. Pracownia USG będzie wykonywać badania .

  3. Z każdym pacjentem,  Rejestratorki lub Pielęgniarki przeprowadzą  wstępny wywiad epidemiologiczny dotyczący możliwości narażania na zakażenie KORONAWIRUSEM.

  4. Pracownicy podczas kontaktu osobistego z pacjentem profilaktycznie będą zaopatrzeni w środki ochrony osobistej (maski).

  5. Profilaktyka (szczepienia oraz bilanse dzieci i młodzieży) zostają zawieszone.

  6. W domu pacjenta będą realizowane jedynie niezbędne zabiegi pielęgniarskie.

 

Pacjenci  z kaszlem, gorączką >38stC, dusznością,  którzy w ciągu ostatnich 14 dni przebywali poza granicami Polski lub mieli kontakt z osobami z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, konsultowani będą WYŁĄCZNIE  w TRYBIE TELEPORADY.

 Wobec powyższego jeszcze raz zachęcam do skorzystania z Porady Telefonicznej. Dla Państwa bezpieczeństwa warto tylko w stanach nagłych decydować się na kontakt bezpośredni w przychodni, zmniejszając tym samym ryzyko kontaktu z chorą osobą. W tej trudnej dla Nas Wszystkich  sytuacji liczę na Państwa wyrozumiałość i rozwagę.
Za ewentualne utrudnienia i komplikacje przepraszam.
                                                                    

Dyrektor SP ZOZ-MOZ w Zielonce

Godziny Pracy

REJESTRACJA DOROSŁYCH - OGÓLNA :

Tel. (22) 763-57-00
godziny pracy: pn.-pt. 6.00 - 18.00

REJESTRACJA PORADNI SPECJALISTYCZNYCH

Tel: (22) 763-57-02
godziny pracy: pn.-pt. 7.00-18.00

REJESTRACJA PEDIATRII:

Tel. (22) 763-57-01
godziny pracy: pn.-pt. 7.00-18.00

Ważne linki

strony www strony www strony www